
| Search Product | ||
|
Specification
| Diameter: | DN50mm-DN300mm (insert type) |
| Accuracy: | ±1% - ±1.5% |
| Repeatability: | ±0.5% |
| Working temperature: | ≤80°C |
| Working pressure: | ≤0.8MPa |
| Installation method: | Panel mount |
| Power supply: | DC24V / battery power supply / AC220V |
| Output signal: | 4~20mA, passive pulse |
| Proctection class: | IP65 |
| Velocity range: | 0.3~6 m/s |
| Measure range: | 3~1000 m3/h |
| Wetted material: | Sensor:PVDF Impeller:PVDF Shaft lever:ceramics |
| Seal ring: | Viton / EPDM |
| Alarm: | Upper limit, lower limit, totalizer |